Socjologia to jeden z niewielu humanistycznych kierunków, któremu obiektywnie przysługuje naukowy status. Analizy, raporty, badania internetowe i statystyki pozwalają na osiąganie wymiernych, mierzalnych i obiektywnych rezultatów. Nauki społeczne wybierane są przez studentów chętnie, ponieważ dotyczą spraw ważnych dla ogółu ludzkości. Społeczność badaczy stale się rozszerza, a młodzi adepci socjologii chętnie przyswajają sobie wiedzą korzystając z nowoczesnych źródeł.
Nowoczesność
Internet zmienił wiele w procesie uczenia się, doprowadzając wręcz do swego rodzaju rewolucji. Znacznie więcej znaczy dziś umiejętność odnalezienia potrzebnej informacji wśród gąszczu newsów, aniżeli pamięciowe opanowanie materiału. Z pomocą iphone’a studenci mogą, nawet podczas wykładu, sprawdzić nieznane wyrażenie, albo uzyskać dokładniejsze informacje na interesujący ich temat. Zmienił się również model poszukiwanej rozrywki – więcej czasu spędzamy na mediach społecznościowych, niż na spotkaniach ze znajomymi.
Grosz do grosza…
Internet pozwala nam także w niewielkim zakresie zarobkować. Żeby zgromadzić drobną sumę, która stanowić będzie miły dodatek do stypendium, czy wynagrodzenia, można np. oglądać filmiki reklamowe, klikać w płatne linki albo zarabiać na ankietach. Ta ostatnia propozycja ma wiele zalet – po pierwsze pozwala wejść w społeczność badaczy – dla wspomnianych studentów socjologii jest to okazja, aby nabyć doświadczenia w pracy związanej z sondażami. Będąc zalogowanym jako respondent w ankietowym panelu online można zapoznać się z wieloma rodzajami kwestionariuszy, porównać różne modele pytań, zdobyć rozpoznanie w zakresie skutecznego formułowania ankiet. Wypełnianie płatnych ankiet pozwala także zarobić nieco więcej, niż ma to miejsce w przypadku linków i filmików.
Ankiety za pieniądze?
Zastanawiając się nad wypełnianiem płatnych ankiet online i zarabianiem przez Internet warto zarejestrować się w kliku miejscach. Dane podane podczas rejestracji zdecydują o przyporządkowaniu ankiet, w których wymagane są konkretne badane grupy. Specyfika respondenta decyduje o tym, jakie kwestionariusze znajdzie na mailu. Ankietom przypisane są wartości punktowe, które kumulują się i po osiągnięciu najniższego progu wypłaty umożliwiają przelanie pieniędzy na konto bankowe. Respondent zupełnie swobodnie decyduje o wypełnieniu każdej ankiety – można ominąć projekty gorzej punktowane, wybierając jedynie te o wyższym progu punktowym, bez ryzyka utraty kolejnych zleceń.
Zabawa, za którą mi płacą
Wypełnianie płatnych ankiet to również po prostu forma rozrywki – tym milszej, że otrzymujemy również finansową gratyfikację. Większość z nas w trakcie przedłużającego się oczekiwania i tak sięga po telefon, oddając się internetowym rozrywkom. Udział w ankietyzacji może pomóc nam skrócić sobie czas w kolejce na przykład do lekarza, a do przerwanej ankiety można wrócić po dowolnym czasie – formularz otworzy się w miejscu, gdzie przerwano zapis. Ta wygodna forma zarabiania dodatkowych pieniędzy pozwala także szerzej spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość, wpływając na ostrość spojrzenia i kształtując umiejętność wyrażania sądów. A przy tym jest dobrą zabawą.