Nowoczesna agencja badawcza

Czy podczas wizyty na SOR, tamtejszy lekarz może wystawić L4?

Czy podczas wizyty na SOR, tamtejszy lekarz może wystawić L4?

Wypadki chodzą po ludziach i nieprzyjemne sytuacje mogą zdarzyć się każdemu z nas w najmniej oczekiwanym momencie. Większość z nas bardzo ceni sobie swoją karierę zawodową i przykłada do niej dużą wagę. Jednak w przypadku nagłego zdarzenia czy wypadku i dostania się na SOR, musimy postawić swoje zdrowie na pierwszym miejscu.

 

Czy podczas wizyty na SOR, tamtejszy lekarz może wystawić L4?

Jak najbardziej tak. Lekarz, który pełni swoją praktykę zawodową na SORze, jest w pełni uprawnionym specjalistą do wystawienia pacjentowi zwolnienia lekarskiego z pracy.

Procedura w tym zakresie nie będzie się wiele różniła od wizyty w gabinecie lekarskim. Lekarz stacjonujący na SORze przeprowadzi z pacjentem bardzo dokładny wywiad medyczny, zbada go, zapyta o samopoczucie, objawy symptomy, oraz to, z czym się zmaga. Po uzyskaniu wszystkich kluczowych informacji stwierdzi, czy występuje zasadność do wydania pacjentowi zwolnienia lekarskiego.

 

Czy lekarz stacjonujący na SORze może odesłać pacjenta po L4 do lekarza rodzinnego?

Nie, lekarz stacjonujący na SORze nie ma prawa odesłać pacjenta do lekarza rodzinnego czy innego specjalisty tylko po to, żeby uzyskał zwolnienie lekarskie. L4 powinno być wystawione przez tego lekarza, który dokonał rozpoznania choroby oraz oceny stanu zdrowia pacjenta.

 

Jakie zalety elektronicznych zwolnień lekarskich warto wyróżnić?

Zwolnienie zostaje automatycznie przesłane do pracodawcy, a pracownik nie musi się martwić już donoszeniem go osobiście,

Elektroniczne zwolnienie lekarskie może wystawić: lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, lekarz specjalista, lekarz w szpitalu, lekarz stomatolog,

W celu wystawienia zwolnienia lekarskiego lekarz tak naprawdę potrzebuje tylko numer PESEL od pacjenta, gdyż reszta danych automatycznie podpowiada się w systemie,

Istnieje oczywiście możliwość, aby lekarz podczas wizyty domowej również wystawił e-Zwolnienie.

Elektroniczne zwolnienia generują bardzo dużo benefitów zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy. W dobie dzisiejszej cyfryzacji wszystko odbywa się za pośrednictwem internetu, dlatego możemy w 100% skupić się na zdrowiu. Zwolnienie zostanie automatycznie przesłane do pracodawcy podczas naszego pobytu na SORze czy w szpitalu.